Незалежна експертна оцінка збитку нерухомості та автотранспорту

Якщо затопили сусіди: що робити, куди звертатися?

Така форс-мажорна ситуація, коли топлять сусіди, можлива у кожного. Розглянемо алгоритм необхідних дій, які потрібно зробити. Якщо Вас затопили сусіди зверху, то дотримуйтесь наступних кроків:

1. Вимкніть електрику

Варто негайно відключити електрику у затопленій зоні при локальному залитті. Це знизить ризик короткого замикання. Якщо потоп носить масштабний характер, відключіть електрику у всій квартирі, вимкнувши захисні автомати (їх також називають пробками або пакетниками) Вашого електрощитка.

2. Сповістіть сусідів

Потрібно оперативно повідомити сусідів зверху про проблему. Це допоможе швидше вжити заходів для припинення затоплення та зменшення витрат на ремонт. Якщо причиною затоплення є аварія на системі водопостачання, переконайтеся, що вода перекрита. За потреби скористайтеся екстреним викликом сантехніка або черговими аварійними службами.

3. Врятуйте цінні речі

Якщо квартиру затопило сильно, спробуйте врятувати цінні предмети (документи, гроші і т.д.).

4. З'ясуйте причину затоплення

Далі слід зрозуміти причину затоплення, на кого покласти відповідальність за понесені збитки: звідки була теча (засмічення каналізації, пошкодження сантехнічного приладу всередині житла, руйнування труби системи водопостачання у міжповерховому просторі, теча через недостатню герметизацію ванни тощо).
Залитие квартиры

5. Компенсація збитків

Коли з'ясується винна сторона, необхідно вирішувати питання фінансового відшкодування. У разі коли затопили сусіди, є два шляхи: добровільне відшкодування на основі Ваших домовленостей або відшкодування через суд.

6. Фиксація ушкоджень

Рекомендуємо Вам зафіксувати на фото/відео наслідки затоплення. Як показує наша практика, немає гарантій виконання будь-яких домовленостей про відшкодування збитків, коли Вас затопили сусіди. Це ще більш актальніше, коли пошкодження значні. Такий крок допоможе вам у майбутньому, якщо справа дійде до необхідності звернення до суду.

7. Складання акта про залиття

Зв'яжіться з управляючою компанією або головою ОСББ для складання офіційного акта про залиття. Цей документ буде важливим доказом факту затоплення та його наслідків. Переконайтеся, що акт містить докладний опис дефектів Вашого майна.
Затопление потолка

8. Залучення експертної компанії

Якщо Вам не вдалося отримати компенсацію від винуватця залиття, єдиним варіантом позитивного вирішення ситуації є звернення до суду.

Коли пошкодження незначні (наприклад, пляма у ванній), гра може не вартувати свічок. Однак, це дієвий спосіб поставити на місце нахабного винуватця та запобігти можливим потопам у майбутньому.

Вирішення питання в судовій інстанції вимагатиме підготовки певного пакету документів. Насамперед, це експертиза матеріального збитку, яку складає незалежний спеціаліст. В ній, серед іншого, розраховується вартість відновлення пошкодженого майна. Без такого документу Вам відмовлять у провадженні судової справи.

Після позитивного рішення суду, Вам відшкодовуються всі супутні витрати. А також, крім компенсації збитку майна, виплачується моральна шкода в межах до 10 000,00 грн. Ознайомтесь з деякими із численних прикладів нашої практики щодо виплати коштів.

Зв'яжіться з нами, і ми безкоштовно проконсультуємо Вас у будь-яких питаннях щодо затоплення. При необхідності підготуємо повний пакет документів, включаючи експертизу після залиття та забезпечимо всебічною юридичною допомогою. Наша компанія об'єднує спеціалістів різних профілів: технічних експертів, головних інженерів Управляючої компанії з обслуговування житлового фонду, оцінювачів збитку, юристів.

Сподіваємося, що ці кроки допоможуть Вам організувати швидке реагування в ситуації, коли затопили сусіди зверху.